Rulety podle typu

Rulety podle typu

Základní verze hry ruleta

Díky své historii a popularitě je ruleta označována za královnu mezi kasinovými hrami. Vznik rulety se datuje do 18. století a pochází z Francie. Originální název hry je „roulette“, což v překladu z francouzštiny znamená malé kolo. Rulety naleznete ve všech kvalitních kasinech, přičemž tuto hru si již v dnešní moderní době můžete zahrát i v každém dobrém online kasinu přes svůj mobil.

Ještě předtím, než se pustíte do ruletové zábavy, určitě si projděte všechny nejdůležitější ruletové pojmy a pravidla. Právě u pravidel mohou být odlišnosti, protože známe několik typů rulety. Mezi základní verze patří Evropská, Francouzka a Americká ruleta.

V současnosti zřejmě nejhranějším typem na světě je ruleta s Evropskými pravidly. Je velmi podobná Francouzské ruletě, jelikož v obou těchto hrách je na kole pouze jedna nula. Odlišují je jen detaily. Zatímco ve Francouzské ruletě jsou nápisy na ruletovém stole ve francouzštině a rovněž krupiér komunikuje ve francouzštině, tak v Evropské ruletě jsou nápisy v anglickém jazyce a dealer komunikuje v jazyce země, kde hra probíhá.

Třetím, neméně známým typem, je Americká ruleta. Největším rozdílem mezi touto ruletou a Evropskou a Francouzskou je v tom, že na kole, a na stole, je o jedno políčko navíc. V Americké ruletě si můžete vsadit kromě 0 i na 00. Díky políčku navíc se navyšuje výhoda kasina z 2,7 % při Evropské a Francouzské ruletě až na 5,26 % při americké verzi rulety. Navzdory této značně nevýhodě má i americký typ rulety mnoho svých fanoušků.

Kromě zmíněných třech verzí rulety se můžete v některých online kasinech setkat i jinými tituly, které se řídí kombinací pravidel případně úplně jinými pravidly. Tak či onak, je na vás, jakou hru si vyberete. Na této stránce jsme vám představili několik zajímavých her podle jednotlivých typů a jistě vám doporučujeme si je vyzkoušet. Udělat tak můžete i zcela zdarma, což vám pomůže je lépe poznat.

Ruleta