Hry s americkou verzí rulety

Hry s americkou verzí rulety

Přečtěte si také

Zobrazit všechny články

Původ hry ruleta

Online ruleta je jednou z nejoblíbenějších kasinových her, která láká mnoho hráčů do virtuálního světa hazardu. Je to jednoduchá a napínavá hra, která kombinuje prvky štěstí a strategie. V digitální éře přináší nové způsoby, jak si užít herní zážitek z pohodlí domova nebo na cestách.

Přesný původ rulety není zcela jasný. Některé teorie naznačují, že hry podobné ruletě se hrály ve staré Číně, kde vytvořili kolo nikoli s čísly, ale s obrázky zvířat. Jiné teorie hovoří o hře, kterou hráli římští legionáři, kteří točili kolem na voze nebo štítu. Jednoduše hádali, jaký symbol padne, což je velmi podobné moderní ruletě.

Americká ruleta se dvěma nulami

Nejvíce se však moderní ruletě podobají hry, které byly vyvinuty v Evropě v 17 a 18. století. Podle jedné z populárních teorií lze za otce rulety považovat francouzského matematika Blaise Pascala. Když se v roce 1655 pokoušel sestrojit perpetuum mobile, vytvořil mechanismus, který je velmi podobný ruletě. Hra se postupně rozšířila z Francie do Evropy a později do Ameriky. Zatímco evropská verze rulety s jedním políčkem s nulou (0) se stala standardem v mnoha částech světa, Američané v 19. století přidali do hracího pole druhé políčko s nulou (00), čímž vznikla americká ruleta.

Americká ruleta se tak od své francouzské předchůdkyně liší především přítomností dvojité nuly (00). Tato změna ve struktuře rulety se může na první pohled zdát jako nepodstatný detail, ale má poměrně zásadní vliv na strategii hráčů a jejich šance na výhru. Přidané políčko totiž zvyšuje výhodu kasina z 2,7 % v evropské ruletě na 5,26 % v americké variantě. Přesto mnoho hráčů dává přednost americké verzi rulety. Některá kasina navíc nabízejí hry s různými doplňkovými možnostmi sázek, které zvyšují vzrušení a adrenalin hry.

Hazardní hry mají v lidské historii hluboké kořeny a americká ruleta mezi nimi zaujímá zvláštní místo. Představuje kombinaci náhody, rizika a strategie, a to vše za svitu otáčejícího se kola. Ačkoli má původní ruleta evropské kořeny, americká verze přinesla své vlastní odlišné vlastnosti, díky nimž je jedinečná a vyhledávaná po celém světě.

Ruleta