Jiné ruletové hry s neobvyklými kombinacemi

Jiné ruletové hry s neobvyklými kombinacemi

Přečtěte si také

Zobrazit všechny články

Základní typy ruletových her

Pokud chtějí online kasina zasáhnout co největší spektrum kasinových hráčů, zvyknou do svého portfolia přidat vedle výherních automatů i stolní hry, a to hlavně královnu těchto her, ruletu.

Mezi nejčastější druhy rulety, se kterými se v online kasinech setkáváme, patří hlavně Evropská a Francouzská. Rozdíly mezi nimi nejsou velké, prakticky se jedná o stejná pravidla, ruletové kolo i stejné hrací pole, které bývá mnohdy ve dvou formátech, a to klasické a Racetrack pole se sázkami na sousedící čísla v kole. Rozdíl může být jen v jazykové verzi či speciální sázce „La Partage“, při které se v případě padnutí nuly vrátí polovina vkladu.

Někdy můžete narazit i na Americkou ruletu, která však na rozdíl od výše zmiňovaných disponuje nulami dvěma.

Jiné netradiční verze rulety

Hráči většinou nedají dopustit na starou dobrou klasiku, a proto je speciální typy rulet zřejmě nebudou až tak přitahovat. Přesto však některé společnosti zvyknou experimentovat i s touto klasickou hrou, aby tak přilákaly ty, kterým základní typy zevšedněly, nebo chtějí jen vyzkoušet něco nového, neobvyklého.

Některé změny se oproti původním ruletám týkají velikosti samotného kola a počtu čísel. V klasické verzi jich máme 36 a s nulou tedy celkem 37. V některých speciálních tzv. Miniruletách je jich jen 13 (12+0). Ve větší verzi jich může být zase až 101 (100+0).

U některých jiných verzí máme zase kolo doplněné o další prstenec a hrací pole o extra políčka pro speciální sázky, nebo je v hracím poli náhodně určeno prémiové číslo či znak. Případně si můžete zahrát ruletu, ve které se v jednom momentě roztáčí více kol současně (Multiwheel Roulette). Velmi specifickým typem je čínská ruleta, kde jsou čísla zaměněna za znaky (zvířata) čínského kalendáře.

V ojedinělých případech se mohou změny týkat dokonce i způsobů, jakým dospějeme k samotným číslům. Hezkým příkladem je například starší hra Pinball Roullette od společnosti Playtech, kde výsledné číslo neurčuje kolo, ale pinballový stůl. V něm vystřelí kulička a ta se náhodnými odrazy dostane k číslům pohybujícími se v jeho spodní části.

Ruleta